ניהול כספים

ניהול כספים טוב הוא אחד מהנושאים החשובים ביותר בהשקעות.


  1. הרעיון הבסיסי הוא פיזור של הכסף, או במילים אחרות לא לשים את כל הביצים באותו הסל. כלומר לא להשקיע את כל הכסף שמיועד להשקעות באותה ההשקעה. כי אם מסיבה כזו הוא אחרת ההשקעה כושלת הפסדת את כל הכסף. אבל אם פיזרת את הכסף בין 10 השקעות שונות ואחת מהן קרסה אז הפסדת בסך הכל 10% מהסכום הכולל המושקע.
  2. נקודה חשובה היא שניהול כספי חכם לא מונע הפסדים גדולים, כלומר אם נפזר את הכסף בין 10 השקעות מסוכנות מאוד, הפיזור לא יהפוך את ההשקעה לבטוחה יותר מאשר להשקיע את כל הכסף במקום אחד מאוד בטוח..
  3. נקודה נוספת היא כמה כסף אני מוכן להשקיע?
    • לפי דעתי עדיף לשאול את עצמך כמה כסף אני מוכן להפסיד?
    • כמעט בכל השקעה יש רכיב כל שהוא של סיכון - כלומר סיכוי שחלק או כל כספי ההשקעה לא יחזרו אלינו או במקרה הטוב שלא נקבל את הריבית שהיינו אמורים לקבל. לכן לפני שנכנסים להשקעה לדעתי כדאי לאמר אוקי מה יקרה אם במקרה הגרוע ביותר כל כספי ההשקעה ירדו לטימיון? האם אני צריך את הכסף הזה בשביל אוכל? שכ"ד? לימודים לילדים?
    • לדעתי אם מראש נכנסים להשקעה כאשר יודעים בוודאות שגם במקרה הגרוע ביותר לא יקרה שום אסון, קל הרבה יותר להשקיע. הכוונה כמובן היא לא שאנו "מהמרים" על השקעות מסוכנות ואומרים טוב נו במקסימום שום אסון לא יקרה, אבל אם חלילה משהו ישתבש לא נמצא את עצמנו ישנים ברחוב..

למידע באילו השקעות אני מושקע כיום כנסו למצב נוכחי.

המידע המובא באתר מציג את דעות האישית של הכותב בלבד והינו לידע כללי בלבד ואין לראותו משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשיר פיננסי אחר. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ או שיווק השקעות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה