יום ראשון, 20 במאי 2012

ניתוח טכני

בקווים מאוד כללים יש שלוש דרכים להחליט מתי ובמה להשקיע בבורסה.

השיטה של הכלכלנים ובתי ההשקעות נקראת ניתוח פונדמנטלי - ניתוח של הדוחות הכלכליים של החברה והחלטה עפ"י מדדים כלכלים שונים האם כדאי או לא להשקיע בנייר הערך.

ניתוח טכני - שיטת ניתוח של הגרף עצמו של נייר הערך והחלטה על פי מדדים טכניים שונים האם כדאי או לא להשקיע בנייר הערך.

שמועות - שמעתי \ קראתי \ קיבלתי טיפ שכדאי להשקיע בנייר ערך כל שהוא.

לכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה. אני מעדיף לפעול לפי שיטת הניתוח הטכני, מכיוון שאייני כלכלן ואין לי כוח או רצון לקרוא דוחות של מאות עמודים או לנתח דוחות כלכלים שונים. שיטת הניתוח הטכני מאפשרת שימוש בכלים בסיסיים מאוד ועד כלים מורכבים מאוד, כל אחד לפי מה שהוא מעדיף. האם אני יכול להבטיח לכם שהניתוח הטכני עובד ? לא ממש, אבל בהשקעות שום דבר אף פעם לא בטוח.

לקריאה על הבדלים נוספים בין ניתוח פונדמנטלי לטכני: http://www.reader.co.il/article/9306/ניתוח-פונדמנטלי-מול-ניתוח-טכני-מה-לבחור

בארץ יש 3 תוכנות (לפחות לפי מה שאני מכיר) לניתוח טכני, 2 בתשלום ואחת בחינם:
בורסה גרף: http://www.bursagraph.co.il/
ביזטרייד: http://www.biztrade.co.il/
אני הכי אוהב את Fxg אבל כל אחד והעדפות שלו.

אני מצרף לכם סרטון של כשעה על ניתוח טכני, של "המסלול האקדמי המכללה למינהל".הערות: כל המופיע בסרטון באחריות היוצרים בלבד. אין לי קשר עם אף אחד מחברות התוכנה של הניתוח הטכני. לא משנה באיזו דרך אתם בוחרים להשקיע הבחירה והאחריות היא אליכם בלבד, כל המופיע באתר הוא לידע כללי בלבד.


המידע המובא באתר הינו לידע כללי בלבד ואין לראותו משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשירים פיננסי אחר. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ או שיווק השקעות.

2 תגובות:

 1. אחלה פוסט, איזה מן התוכנות חינמית והאם התנסית באחת מהן?

  השבמחק
  תשובות
  1. דבר ראשון תודה רבה!
   Biztrade היא היחידה החינמית.
   לשאלתך, התנסיתי בכולן, שלושתן סה"כ טובות אבל לפי דעתי ממשק המשתמש של FxGraph הוא הנוח והאינטואיטיבי ביותר. 

   מחק