יום שלישי, 28 במאי 2013

השקעה בטוחה - יש חייה כזו?

אומרים שבכל השקעה יש סיכון, באופן תאורטי אני מסכים.
אגב בכלל לחיות זה מאוד מסוכן (תאונות דרכים, מחלות, מה לא..).

אבל בדיוק בגלל הסיבה הזו, יש השקעות שלדעתי הן כן בטוחות, דוגמאות?

  1. מק"מ - אם בנק ישראל לא ישלם את הריבית על המק"מים זה אומר שכל הבנקים בארץ יקרסו כי הם קונים מק"מים במיליארדים, ככה שכל העו"ש, חסכונות וכו שלכם הלכו.
  2. אג"ח שונים של מדינת ישראל - אם המדינה לא תשלם את הריבית על האג"חים שלה אף אחד לא ישקיע בהם יותר והמדינה צריכה אותם בשביל לממן את ההוצאות שלה, כמו: בניית כבישים, תשלומים ובעצם הכל, חוץ ממסים זו אחת הדרכים העיקריות של המדינה לגייס כסף. אחת הסיבות העיקריות הנוספות לכך שאג"ח ממשלתי הוא בטוח  היא שהמדינה יכולה פשוט להדפיס עוד כסף בשביל לממן את התשלומים הללו (עיינו ערך ארה"ב...). 
  3. אג"ח קונצרני של הבנקים הגדולים, נכון אני מסכים שהסיכון כאן הוא טיפה יותר גדול, אבל אם נגיד העו"ש והחסכונות שלכם נמצאים בבנק לאומי, ואתם משקיעים באג"ח קונצרני של בנק לאומי, אז אם הבנק לא ישלם את הריבית שלו על האג"ח, כנראה שיש סיכוי לא רע שגם לא תראו את החסכונות וכספי העו"ש שלכם. חוץ מזה יש סיכוי גבוה שהמדינה לא תתן לבנק גדול בארץ ליפול כי זה יגרום למשבר עצום..
אגב כל אחת מהאפשרויות האלו יכולה לקרות, וכן תפסידו את כספכם על ההשקעות הללו, אם נגיד תהיה מלחמה כוללת שבה מדינת ישראל תושמד ע"י טילים אטומים, או למשל רעידת אדמה נוראית אשר תחריב את הארץ, שלא לדבר על אסטרואידים וחייזרים .. ובקיצור ההשקעה שלכם היא הצרה הקטנה שלכם..

למידע על ההשקעות הנוכחיות שלי כנסו למצב נוכחי.

אבל כרגיל אם החלטתם להשקיע בהשקעה כל שהיא (שמצויינת כאן או לא), זה באחריותכם האישית והבלעדית - אל תגידו שזה בגלל שאני כתבתי שזה בטוח - זו דעתי האישית.

המידע המובא באתר מציג את דעתו האישית של הכותב בלבד והינו לידע כללי בלבד ואין לראותו משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשיר פיננסי אחר. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ או שיווק השקעות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה