יום שבת, 27 ביוני 2015

איפה איך וכמה אפשר לקבל על פיקדון בבנק

למי שעדין מתעקש על לשים  את הכסף בפקמ (שאגב פקמ זה פקדון קצר מועד), שלרוב משתמשים בו כשם כללי לפיקדון מכל סוג שהוא, בדקתי איפה עדיין אפשר לקבל משהו על הכסף.

בפקדונות קצרי טווח - עד שנה באמת שאי אפשר לקבל כלום על הכסף ולא הייתי טורח בכלל לשים את הכסף שם, פרט למטרה של לא לראות את הכסף בעו"ש בשביל לא לבזבז אותו.

איפה כן אפשר לקבל משהו ?
בפקדונות של 4 שנים ומעלה.

בבנק מזרחי טפחות אפשר לקבל בפיקדון ל 5 שנים, בריבית קבוע לא צמודה, ריבית של 1.6% לשנה ריבית דריבית:בבנק ירושלים ניתן לקבל בפיקדון לאותה תקופת זמן ריבית של 1.75% ריבית דריבית:עוד שאלה היא האם להשקיע בריבית קבוע או בריבית צמודה לפריים:
בנק ישראל אמר שלהערכתו עד סוף השנה הריבית תשאר באותה רמה ובסוף השנה הבאה הריבית תעלה ל 1.25.
מה שזה אומר שבריבית של פריים - 1 בתחילת 2017 נקבל 1.75 אחוז לשנה.
אם הריבית תעלה מעל נקבל יותר מאשר 1.75 ביריבית הקבוע אבל צריך לזכור שבשנתיים הראשונות נקבל פחות.
מכיוון שאין לי באמת מושג מה יקרה עם הריבית אני לא יודע לאמר מה יותר כדאי..
אפשר אולי לחלק את סכום ההפקדה שווה בשווה בין שני סוגי הפקדונות.

שיהיה ברור האם אני ממליץ לשים את הכסף בפקדון? לא..
אבל אם אתם שונאי סיכונים והרפתקנות ומרגישים בטוח כשאתם רואים את הכסף שלכם בבנק והמילה פקמ משרה עליכם רוגע, זו לפי דעתי אופציה עם ריבית כל שהיא.


המידע המובא באתר מציג את דעתו האישית של הכותב בלבד והינו לידע כללי בלבד ואין לראותו משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשיר פיננסי אחר. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ או שיווק השקעות.

4 תגובות:

 1. מה דעתך על מניית NBG ?

  השבמחק
  תשובות
  1. היי אנונימי, אני לא מבצע ניתוחים של מניות ספציפיות, ובאופן כללי מעדיף לשים את הכסף במקומות אחרים ולא לסחור באופן עצמאי.

   מחק
 2. כל החלטה זה מסחר עצמאי.... אתה הרי לא נותן את הכסף שלך לבית השקעות שינהל, אתה זה שבוחר איפה להשקיע.
  NBG תזנק מאות אחוזים במקרה של הסכם עם יוון.

  השבמחק
  תשובות
  1. אם אני שם את הכסף שלי בפקדון, בקרן קלע, בקרן הגשמה, בeLoan או ב OneFX.. כמו 99% מההשקעות שלי בשנים האחרונות, אני לא צריך לעשות כלום חוץ מלהעביר את הכסף להשקעה ...

   מחק