יום חמישי, 30 במאי 2019

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא מוצר השקעה יחסית חדש מהשנים האחרונות.

המוצר מיועד להיות כלי השקעה לטווחי הזמן הבינוניים והארוכים.

היתרונות של קופות גמל להשקעה הן:
  1. הכספים נזילים בכל עת וניתן למשוך אותם ללא קנס אבל אם מושכים את הכסף לפני גיל 60 יש לשלם מס רווחי הון על הרווחים שהצטברו בקופת הגמל לאורך השנים. (מדובר כמובן רק על הרווחים מעבר לסכומי ההפקדה לאורך השנים). גובה מס רווחי הון הוא נכון להיום 25%.
  2. לא ניתן להפקיד יותר-70,000 ש"ח בכל שנה עבור כל אדם. אבל כן אפשר לפתוח קופה עבור כל בן משפחה (כולל ילדים) ולכן למשפחה עם 4 נפשות ניתן לפתוח 4 קופות ולהפקיד לכל אחת עד 70 אלף שקל בשנה.
  3. מי שישאיר את הכסף עד גיל 60 ויבחר למשוך את הכספים בצורת קצבה חודשית (במקום משיכת כל הסכום בבת אחת) ייהנה מפטור ממס רווחי הון על הרווחים שהצטברו בקופה וגם הקצבה תהיה פטורה ממס הכנסה גם כן!
  4. בהעברה בין מסלולים או קופות גם כן לא משלמים מס.
היתרונות אם כן הם גדולים ומתאימים גם למי שרוצים להגדיל את החסכון לפנסיה ולא לשלם מס ולכך זהו כלי אידיאלי. אבל גם למי שרוצים בחסכון לטווח בינוני, המאפשר חשיפה להשקעה בבורסה אך כאשר תשלום המס נעשה רק במשיכה ולכן יש פה יתרון גדול של ריבית דריבית.


מומלץ להשוות את התשואה על הקופות באתר "גמל נט" לחצן כאן
הקופות בעלות התשואה הטובה ביותר לתקופה של ינואר 2018 עד אפריל 2019:

פרמטר נוסף שכמובן יש לתת עליו את הדעה הוא גובה דמי הניהול. ובדומה לקופות ההשלתמות והפנסיה גם כן יש רכיב דמי ניהול מההפקדה ודמי ניהול מהצבירה.

למידע על קופות גמל להשקעה באתר "כל זכות" לחצו כאן
למידע על קופות גמל להשקעה באתר "האוצר שלי" לחצו כאן

המידע המובא באתר מציג את דעתו האישית של הכותב בלבד והינו לידע כללי בלבד ואין לראותו משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשיר פיננסי אחר. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ או שיווק השקעות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה